czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Zły sen nosorożców 18/08/2009

Zły sen nosorożców Przy stołecznej ulicy Ratuszowej od dwóch tygodni nikt dobrze nie śpi. Dlaczego? Bo dwa nosorożce z zoo nocują na gołej ziemi poza swoim pawilonem i boją się spać same - pisze "Życie Warszawy".

W pawilonie nosorożców vis-a-vis słoniarni trwa remont. Z tego powodu pancerne okazy Shikari i Kuba zostały wyproszone na zewnątrz. Nie pojmując, dlaczego zostały pozbawione dachu nad głową i miękkich mat, zwierzęta buntowały się. Waliły łbem w bramę, hałasowały. Dlatego jeden z wolontariuszy zdecydować się z nimi... spędzać noc.

"Nie spał ze zwierzętami na wybiegu, tylko w pokoiku gościnnym zoo. Miał za zadanie kilkanaście razy zajrzeć do nosorożców" - tłumaczy Ewa Zbonikowska, wiceszefowa warszawskiego ogrodu zoologicznego. Po co to nocne czuwanie? "Pierwszego dnia, gdy zamknęliśmy bramę do pawilonu, daliśmy nosorożcom kolację na zewnątrz. Zjadły ze smakiem siemię lniane i gałązki, a potem chciały się jak zwykle położyć na swoich miękkich legowiskach. A tu niespodzianka w postaci twardej ziemi. I zaczęły gwizdać". Gwizdać? "Jak nosorożce są niezadowolone, złe, smutne lub chcą na coś zwrócić naszą uwagę, to gwiżdżą" - wyjaśniają gazecie pracownicy zoo.

oprac.KC HappySenior.pl

żr.PAP Polonia dla Polonii

foto:www.animalarchive.com