czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 wrzesień   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Wiosna w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów 24/03/2016

Wiosna w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

Po przerwie zimowej designerskie meble powracają na dziedziniec wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów. To znak, że zaczyna się wiosna i można będzie nie tylko zwiedzać liczne wystawy w pobliskich muzeach, ale też zrelaksować się po zwiedzaniu na kolorowych, futurysycznych meblach na wewnętrznym dziedzińcu.

Kto choć raz był w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów w okresie wiosenno-letnim, wie o czym mowa. Kto nie był, nie powinien być zaskoczony widokiem dużych mebli w zielono-niebieskim kolorze czekających na zmęczonych przechodniów.

Tegoroczna wiosenna inauguracja sezonu miała miejsce 22. marca, czas na korzystanie z pierwszych promieni słonecznych, spotkanie przyjaciół, czy po prostu krótki relaks, a to wszystko przy dźwiękach muzyki w ramach pierwszej odsłony cyklu muzycznego „MQ Hofmusik“ z Trio Lepschi. Jego kolejne odsłony można będzie zobaczyć, a dokładniej mówiąc posłuchać, cyklicznie aż do końca września 2016 r. Liczne zespoły muzyczne będą prezentować swą muzykę w koncertach na żywo, przy różnych okazjach, ale z definicji przy nieodpłatnym wstępie, po to aby umilić pobyt w Dzielnicy Muzeów i uzupełnić wrażenia wizualne o akustyczne.

Oficjalny początek sezonu „Lato w Dzielnicy Muzeów" zaplanowano natomiast na 12. maja 2016 r. W tym dniu w godzinach 17.00 – 22.00 odbędą się liczne koncerty, a dla odwiedzających różne instytucje kultury, przewidziano wolny wstęp i szereg atrakcyjnych wydarzeń zarówno w muzeach jak i pod gołym niebem, na wewnętrznym dziedzińcu wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów.

Dalsze informacje na stronie: www.mqw.at