czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 wrzesień   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Seniorze, nie bój się planować wakacji przez internet! 18/04/2016

Seniorze, nie bój się planować wakacji przez internet!

Internet staje się coraz bardziej popularnym wśród Polaków narzędziem do planowania podróży i dokonywania rezerwacji. Dzięki usługom online można sporo zaoszczędzić na środkach transportu i noclegu, a na dodatek najnowsze turystyczne serwisy internetowe stawiają teraz na kompleksową obsługę klienta. Przygotowywanie się do podróży dotychczas było przyjemną, ale i czasochˆłonną pracą. Żeby znaleźć najbardziej atrakcyjne oferty cenowe trzeba było odwiedzić często kilka, a nawet kilkanaście serwisów internetowych. Inne serwisy specjalizowały się w informacjach na temat najkorzystniejszych rodzajów transportu, inne w wyszukiwaniu najtańszych hoteli.

 

Planowanie wakacji przez internet jest coraz prostsze.

Podobno przeciętny internauta szukając biletów sprawdza około 20 wyszukiwarek, żeby upewnić się, że znalazł najlepszą dla siebie ofertę. Dziś na szczęście wystarczy zaledwie kilka minut, żeby uzyskać pełen przegląd ofert podróży. Wszystko dzięki kompleksowym turystycznym porównywarkom cenowym, dzięki którym internauta w jednym miejscu może wyszukać wszystkie najważniejsze informacje: ceny i terminy wyjazdów w zależności od wybranego środka transportu, czas trwania podróży, propozycje noclegów, informacje o klimacie w wybranej lokalizacji oraz atrakcjach turystycznych.

 

- W przypadku Planaxy.com prowadzimy klienta “od drzwi do drzwi”. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki swój adres domowy i adres miejsca podróży, a nasza wyszukiwarka obliczy całkowity czas podróży i pokaże jak w danym mieście dotrzeć na lotnisko, dworzec PKP lub autobusowy, jak dojechać potem do hotelu lub innego miejsca wypoczynku, a całkowity podany koszt będzie uwzględniał np. koszt biletu autobusowego, lokalnej taxówki, czy nawet wynajmu auta, w przypadku, gdy podróżujący nad cenę przekłada sobie komfort podróży - mówi Tomasz Koszlak, współzałożyciel serwisu Planaxy.com.

 

Wygoda i możliwość konsultacji telefonicznej

Najlepsze wyszukiwarki oferują klientom także możliwość konsultacji telefonicznej za pomocą infolinii. To duża wygoda dla osób, które boją się, że korzystanie z rozbudowanych  serwisów internetowych może stanowić dla nich barierę techniczną.

- Staraliśmy się jak najbardziej ułatwić naszym użytkownikom wyszukiwanie najlepszych ofert cenowych, jednak w razie jakichkolwiek pytań można do nas zadzwonić i uzyskać pomoc od naszych pracowników. Konsultant krok po kroku przeprowadzi daną osobę przez system rezerwacji, udzieli pomocy w kwestiach technicznych, a co najważniejsze doradzi, która opcja podróży będzie najbardziej korzystna - dodaje Tomasz Koszlak.

 

Planowanie wakacji przez internet niesie ze sobą spore oszczędności.

Z wyszukiwarek powinny korzystać zwłaszcza te osoby, które poszukują atrakcyjnych ofert cenowych oraz specjalnych promocji. Dzięki nowoczesnym, kompleksowym porównywarkom turystycznym, konsument ma dostęp do tych samych danych, co profesjonalne biura podróży i może samodzielnie i równie szybko porównać konkurencyjne oferty, nie płacąc prowizji za obsługę. Koszt jednostkowy obsłużenia klienta on-line w porównaniu z tradycyjnym biurem jest niższy, co przekłada się na cenę biletu lub noclegu.

 

- Nasza porównywarka pomaga zorganizować cały plan podróży, z uwzględnieniem również najtańszego transportu lokalnego. Dzięki temu osoba, która chce dotrzeć do hotelu lub na lotnisko nie musi korzystać z drogiego transportu taksówką, może wybrać tańszy dojazd np. metrem, kolejką miejską lub autobusem z ulgowym biletem - doradza Tomasz Koszlak z Planaxy.com

 

Porady w pigułce:

       Jeśli chcesz wyjechać na wakacje, korzystaj z wyszukiwarek turystycznych, które oferują kompleksowe usługi (możliwość wyszukania w jednym miejscu informacji na temat transportu i noclegu). Można dzięki nim zaplanować tanią podróż po Polsce i za granicę, a na dodatek nie trzeba się uczyć obsługi kilku różnych serwisów internetowych.

 

       Nie wszyscy seniorzy czują się pewnie, korzystając z serwisów internetowych. Zawsze jednak można skorzystać z pomocy rodziny lub zadzwonić na infolinię serwisu. Wtedy konsultant krok po kroku pomoże sfinalizować rezerwację.

 

       Warto również sprawdzać opinie innych internautów na temat konkretnych przewoźników, czy hoteli – często mogą być pomocne w wyborze transportu i noclegu, ponieważ  pojawiają się tam ostrzeżenie dotyczące miejsc, do których lepiej nie jeździć.

 

       Niektóre osoby kupują wycieczki lub rezerwują noclegi na stronach, których nie znają, a niestety w internecie pojawiają się oszuści. Zawsze zanim wpłaci się zaliczkę lub uiści pełną kwotę należności, trzeba dokładnie sprawdzić renomę danej firmy.  Przykładem niech będzie przypadek Apartamentów Magicznych Zakopane. Portal mógł wyłudzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, wynajmując nieistniejące apartamenty. Później strona zniknęła z sieci.

 

       Dokonując rezerwacji biletu samolotowego pamiętajmy, że zdecydowana większość tanich linii lotniczych sprzedaje tanie bilety lotnicze jako bezzwrotne (dotyczy to także niewykorzystania biletów z powodu losowych, nieszczęśliwych wypadków i choroby). Warto więc dokładnie przemyśleć, w jakim okresie planujemy wakacje.

 

       Firmy sprzedające przez internet bilety lotnicze na linie rejsowe mogą zastrzec w regulaminie możliwość zwrotu zakupionego biletu lotniczego pod warunkiem dokonania tej czynności przed dniem określonym jako dzień odlotu, o ile taryfa biletu na to zezwala. Przewoźnicy mogą również zastrzec potrącenie tzw. odstępnego, czyli opłaty karnej za zwrot biletu w wysokości określonej przez daną linię lotniczą.

 

       Osoby, które ukończyły 60 lat są uprawnione do ulgi 30% przy przejazdach w klasie 1 i 2 pociągami TLK, IC, EIC, EIP.

 

       Biletów PKP zakupionych przez serwis Intercity.pl nie można zwracać w kasach biletowych. W wyznaczonych Centrach Obsługi Klienta można złożyć jedynie wniosek o zwrot należności za niewykorzystany bilet internetowy.

 

       Bilety PKP zakupione przez przez serwis Intercity.pl można zwracać za pomocą systemu internetowego do 15 minut przed odjazdem pociągu. Niezależnie od tego, czy zwrócimy bilet dzień przed terminem, czy tylko kwadrans przed odjazdem, otrzymamy zwrot 85% zapłaconej należności za przejazd.

 

       Zawsze czytajmy uważnie regulaminy linii lotniczych i innych przewoźników – w internecie są dostępne szczegółowe regulaminy każdego przewoźnika. Warto zapoznać się informacjami dotyczącymi zniżek dla poszczególnych grup wiekowych, promocji oraz danych dotyczących wielkości bagażu. Przykładowo niewiele osób wie, że na każdego podróżnego w Polskim Busie przypada tylko jedna średniej wielkości torba – jeśli zabiera się więcej, to w przypadku wypełnienia luku bagażowego, nasz dodatkowy bagaż może nie zostać zabrany. Warto również zapoznać się z przepisami dotyczącymi bagażu podręcznego na pokładach samolotów – tu regulaminy są bardzo ściśle określone.

 

 

Poradami dzielą się Tomasz Koszlak i Przemysław Broniszewski, współtwórcy i współwłaściciele Planaxy. com

 

O PLANAXY.COM

Planaxy.com to pierwsza w Polsce darmowa porównywarka podróży oferująca kompleksowe usługi z zakresu planowania wyjazdów indywidualnych zarówno turystycznych jak i biznesowych. Serwis oferuje porównanie cen i czasu trwania podróży dla różnych ˜środków transportu (samoloty, pociągi, autobusy - również miejskie, metro, taxi, czy samochody). Dzięki Planaxy.com w jednym miejscu można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z planowaniem podróży - od cen i terminów, po rodzaj transportu, czas trwania podróży, informacje o pogodzie, propozycje noclegów, atrakcji turystycznych i ubezpieczeń.  Ambasadorem Planaxy.com jest podróżnik, polarnik Marek Kamiński, którego filozofia i styl życia są zbieżne z wartościami jakim hołduje Planaxy.com. Za jego pośrednictwem serwis chce trafić do ludzi, którzy lubią aktywny wypoczynek i cenią sobie niezależność indywidualnych podróży. Z Markiem Kamińskim i jego fundacją twórcy Planaxy zaprzyjaźnieni są i współpracują już od wielu lat, również wspierając działania jego Fundacji w ramach strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.