czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Białowieża dlaczego warto ją odwiedzić 07/02/2013

Białowieża dlaczego warto ją odwiedzić

Białowieża to niesamowite miejsce, zarówno ze względu na jej mieszkańców, usytuowanie, jak i oferowane atrakcje. Co zatem warto powiedzieć o Białowieży?Białowieża to przede wszystkim ludzie. Tutejsi mieszkańcy tworzą barwną społeczną. Za względów geograficznych i politycznych obszar Białowieży i okolic zamieszkują Polacy, Ukraińcy i Białorusini. Przed laty mieszkali tu także Żydzi. Taki zlepek narodowości, a co za tym idzie kultur i religii sprawił, że ten region cechuje ogromna różnorodność i tolerancja, a ludzie są mili, otwarci i gościnni. Jeśli ktoś lubi nawiązywać nowe znajomości i poznawać odmienne zwyczaje, to na pewno zostanie miło przyjęty w tym regionie Polski.

Korzystając z gościny któregoś z gospodarzy można zwiedzić najciekawsze miejsca w Białowieży. Na początku swojej wyprawy warto wybrać się na spacer szlakami Puszczy Białowieskiej. Miejsca które warto zobaczyć to:
Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich - można tu podziwiać dwustu, trzystu a nawet pięćset-letnie dęby;
Miejsce Mocy szczególnie atrakcyjne dla botaników;
Kładka Żebra Żubra ścieżka edukacyjna z roku 1980;
Uroczysko Kosy Most znajduje się tu wieża widokowa umożliwiająca obserwację ptaków.

Czym byłaby wyprawa do Białowieży bez zobaczenia żubra? Koniecznie należy odwiedzić Rezerwat Pokazowy tych zwierząt. Żubr jest przecież największym ssakiem europy i podziwianie go z bliska jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. Jeśli poznamy historię żubra na tym terenie, tym bardziej docenimy jego dzisiejszą obecność w Puszczy.

Aby jeszcze lepiej poznać florę i faunę Puszczy Białowieskiej, warto zwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Za pomocą nowoczesnych prezentacji multimedialnych przedstawiono nie tylko mieszkańców Puszczy, ale też naturalne procesy zachodzące w przyrodzie. Wizyta w takim Muzeum może być bardzo edukacyjna zwłaszcza dla dzieci, ale myślę, że i dorośli mogą wiele skorzystać.

Oczywiście wszystkich zalet Białowieży nie sposób jest wymienić. Najlepiej przyjechać i samemu sprawdzić co kryje w sobie ta urocza miejscowość.

oprac.HS.pl,żr: http://www.publikuj.org/bialowieza_dlaczego_warto_ja_odwiedzic_26561.html

autor:Violett, ID artykułu: 26561 / 5559 

fot:Wikipedia.org