czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Co raz więcej osób starszych zaczyna dbać o swoją kondycję fizyczną. 18/04/2009

Co raz więcej osób starszych zaczyna dbać o swoją kondycję fizyczną. Co raz więcej osób starszych zaczyna dbać o swoją kondycję fizyczną. W fitnessklubach w całym kraju pojawiają się specjalnie dobrane programy treningowe przeznaczone tylko dla seniorów. W końcu w zdrowym ciele (nawet starym) zdrowy duch!

Zajęcia dla osób zaawansowanych wiekiem są raczej łagodne i nastawione bardziej na rehabilitację niż na duży wysiłek fizyczny. W sieci fitnessklubów Gymnasion w całym kraju dostępny jest program „Aktywny senior - Gimnatyska dla seniorów". Według informacji fitnessklubu są to zestawy ćwiczeń dla kobiet i mężczyzn, „przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu". Są one również dostosowane do chorób, które dotykają ludzi z racji wieku, czyli osteoporozy, bólów kręgosłupa, chorób reumatycznych, cukrzycy, czy też chorób układu krążenia.

Podobny program ćwiczeń posiada również toruński klub Fitness City. Zajęcia „Senior", bo tak się nazywają to program ćwiczeń dopasowany do osób w wieku średnim i starszym. -Gwarantowana poprawa sprawności fizycznej w miłej atmosferze i przy dobrej zabawie - czytamy na stronie fitnessklubu.

Również Centrum Sportowo-Rekreacyjne Active, które swoje kluby posiada w Szczecinie oraz Stargardzie Szczecińskim, ma specjalną ofertę dla seniorów. Wśród nich znajduje się m.in. program „Active Vital" posiadający ćwiczenia wykrozystujące różnorodny sprzęt - step, piłkę softball, hantelki. Celem programu jest poprawa ogólnej sprawności i siły, elastyczności i stabilności kręgosłupa. Dla starszych przeznaczony jest też program „Active Sensitive Bike" czyli 50 minutowe delikatne zajęcia na rowerach.

Natomiast krakowski welness club Park Wodny zachęca seniorów zarówno do skorzystania z basenów, gimnastyki w wodzie czy też zwykłych, ogólnorozwojowych zajęć. Korzystać z programu „senior" mogą kobiety od 60 roku życia oraz mężczyźni od 65 roku życia. Z racji wieku otrzymują ciekawe oferty cenowe, np. bilet na 70 min. pobyt na hali basenowej kosztuje 6 zł, a zajęcia z gimnastyki w wodzie - 7,50 zł. Według informacji klubu z ofert korzysta już 2000 seniorów.

oprac.IR HappySenior.pl , artykuł pochodzi z :  www.wellnessmagazyn.pl