czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest wtorek, 19 luty   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Seniorzy i dzieci będą projektować wynalazki przyszłości z wykorzystaniem elektroniki i programowania. 09/05/2018

Seniorzy i dzieci będą projektować wynalazki przyszłości z wykorzystaniem elektroniki  i programowania.

Już w maju rusza trzecia edycja wyjątkowego projektu, podczas którego dwie generacje tworzyć będą zaskakujące prototypy wynalazków przyszłości. Sprawdźcie czym jest projekt Very Senior Developers 2018 - Generacja Makerów.
Generacje różnią się wiekiem, ale wszystkie łączy jedno - każde pokolenie tworzy sztukę piękną, sztukę użytkową, wynalazki. Bycie współczesnym makerem to łączenie bardziej tradycyjnych umiejętności jak szycie, sklejanie, praca z drewnem z nowoczesnymi rozwiązaniami jak mikrokontrolery, programowanie, druk 3D.  Projekt Very Senior Developers łączy umiejętności twórcze pokoleń o zupełnie różnych doświadczeniach, w formie wynalazków zrób-to-sam wykorzystujących technologię i pracę w duchu ruchu makersów np. instrumenty reagujące na światło, poszukiwacz skarbów wykorzystujący mikroczujniki i mini robot-odkurzacz.pasted-image.tiff

 

 

Podczas warsztatów pokażemy uczestnikom czym jest Internet Rzeczy, czyli połączenie rozwiązań technologicznych z przedmiotami codziennego użytku. Pokażemy, że nowe technologie to również instrumenty muzyczne, kreatywne gadżety - zdradza Karolina Cikowska, jedna z organizatorek z Kids Code Fun.

Projekt przeciwstawia się stereotypowi seniorów wykluczonych ze świata nowych technologii. Seniorom trudno odnaleźć się w świecie nowych technologii. Dzięki warsztatom mogą się z nią oswoić, odkryć jej kreatywne zastosowanie. A jednocześnie tworzymy przestrzeń do międzypokoleniowej wymiany między nimi i najmłodszymi użytkownikami technologii - Jarosław Dąbrowski, prezes IGT Poland.


W warsztatach, po raz trzeci, udział wezmą: Senior Markers, czyli seniorzy w wieku 50+, reprezentujący pokolenie, które korzystało z tradycyjnych umiejętności twórczych; Junior Makers - dzieci, które będą reprezentować pokolenie, które tworzy pomysły i prototypy wynalazków przyszłości. Nie każdy musi zostać programistą czy informatykiem. Programowanie, to również zabawa i rozwijanie wyobraźni. To satysfakcja z tworzenia, współpracy z innymi. Tymi wartościami kierujemy się realizując ten projekt - mówi Van Anh Dam z Kids Code Fun.


3. edycja projektu Very Senior Developers realizowana jest przez IGT Poland i Kids Code Fun. Składa się na nią cykl warsztatów, które odbywać się będą w maju i czerwcu. Uczestnikami będą dzieci w wieku 8-12 lat i osoby 50+, którzy pracować będą w międzypokoleniowych parach. Efektem wspólnego działania będą projekty i prototypy wynalazków przyszłości, łączące umiejętności i pomysły obu pokoleń. Prace będą miały postać rysunków, plakatów, makiet, prototypów.


Fundacja Kids Cofe Fun nadal zaprasza seniorów do udziału w projekcie. Zgłoszenia wysyłać można do 10 maja pod adres: alicja.m@kidscodefun.com.

Więcej informacji o projekcie: www.veryseniordevelopers.plWasze komentarze Dodaj komentarz

Brak komentarzy.