czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest środa, 26 wrzesień   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Mam? Mammografia w Sukcesji 19/10/2017

Mam? Mammografia w Sukcesji

Mam? Mammografia w Sukcesji 

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega: rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Szacunkowo stanowi 20% wszystkich zachorowań Polek na nowotwory złośliwe. Ryzyko wzrasta po 50. roku życia. Najpoważniejszym problemem staje się jego zbyt późna diagnoza. W dniach 20 - 23 października od godziny 9:00 wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja.

Rozpoznanie nowotworu w fazie przedinwazyjnej w dużym stopniu zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Warto działać profilaktycznie i przyjrzeć się czynnościom służącym wczesnemu wykrywaniu tej choroby.

W ramach cyklicznej akcji realizowanej na terenie Sukcesji, wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Specjalnie przygotowany mammobus dostępny będzie w dniach 20-23 października od godziny 9:00. Aby umożliwić wykonanie badania wszystkim zainteresowanym Paniom, godzina, do której czynny będzie mammobus nie została wyznaczona. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz.

Badanie nie wymaga dodatkowego przygotowania i trwa zaledwie kilka minut. Jest bezpieczne dla zdrowia, a zastosowany podczas niego ucisk może wywołać jedynie krótkotrwałe uczucie dyskomfortu. Ciąża jest jedynym przeciwskazaniem do wykonania mammografii.
 

 

Cukierek albo psikus!

Strasznie dobra zabawa w Sukcesji

 

Cukierek albo psikus! To jedno z najczęściej wypowiadanych zdań podczas Halloween. Święto, które uwielbiane jest przez dzieci w Stanach Zjednoczonych, coraz częściej obchodzone jest również w Polsce. Z myślą o najmłodszych, 28 października, Kręgielnia Król Kul w Sukcesji organizuje zabawę halloweenową dla dzieci. Zapowiada się strasznie dobra zabawa!

Halloween swoją nazwę zawdzięcza prawdopodobnie angielskiemu „All Hallows' E’en”, czyli wcześniejszemu „All Hallows' Eve” – Wigilia Wszystkich Świętych. Święto swoją formułą, bardziej niż polski Dzień Wszystkich Świętych, przypomina meksykańskie „El Día de los Muertos”. 31 października ulice Stanów Zjednoczonych, ale również Kanady, Irlandii i Wielkiej Brytanii wypełniają się dziećmi przebranymi za najróżniejsze postaci, które chodzą od domu do domu w celu zdobycia łakoci. W momencie, kiedy gospodarz odmówi wręczenia słodyczy, najmłodsi mogą zrewanżować mu się małym psikusem.

Z myślą o najmłodszych, 28 października w godzinach od 11:00 do 14:00, Kręgielnia Król Kul w Sukcesji organizuje zabawę halloweenową dla dzieci. Tego dnia na najmłodszych czekać będą zabawy z chustą animacyjną, straszakowy turniej w kręgle, smakołyki i mnóstwo gier pod okiem animatorów. Nie zabraknie również zajęć z wydrążania dyni! Organizatorzy zachęcają, aby najmłodsi przebrali się w "Strasznie Fajny Kostium".

 

Spotkanie dedykowane jest dzieciom od 7 do 12 roku życia. Zapisy, rezerwacje, a także wszelkie pytania należy kierować na adres email: kontakt@krolkul.pl lub telefonicznie pod numerem: 600-690-730. Koszt udziału to 30 zł (dla pierwszych 15 osób – 25 zł). Liczba miejsc ograniczona.
 

 

Więcej informacji:

Katarzyna Pasikowska

e-mail: k.pasikowska@lightscape.pl

tel: 575 864 444 

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja powstało w pobliżu ścisłego centrum Łodzi. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in.: Międzynarodowe Targi Łódzkie, kampus Politechniki Łódzkiej oraz dwa budowane osiedla mieszkaniowe. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około
45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się ok. 160 lokali: sklepów znanych polskich
i zagranicznych marek, punktów usługowych, kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z najnowocześniejszym w Łodzi 9-salowym kinem sieci Helios. Inwestorem obiektu
jest Fabryka Biznesu. Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi. Autorem projektu architektonicznego Sukcesji
jest wrocławska pracownia Group-Arch. Za zarządzanie obiektem i wynajem powierzchni odpowiedzialna jest firma Mayland Real Estate sp. z.o.o. Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.