czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest czwartek, 21 czerwiec   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

“AKTYWNY SENIOR” 09/08/2017

“AKTYWNY SENIOR”
10 sierpnia w Parku Rzeźby przed Królikarnią odbędzie się pierwszy, plenerowy pokaz filmowy w ramach projeku „Aktywny Senior”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Kinematografii. W ramach projektu, który będzie realizowany na przestrzeni trzech lat, poza projekcjami przewidziano również spacery varsavianistyczne, spotkania oraz potańcówki.  
 
Projekt ma być odpowiedzią na problem, z którymi zmagają się warszawscy seniorzy – raport programu “Warszawa przyjazna seniorom 2013 - 2020” wskazuje, że seniorzy, po przejściu na emeryturę ograniczają “dotychczasową aktywność kulturalną, sportową i rekreacyjną”, ze względu na niższe niż wcześniej możliwości finansowe. Powoduje to, że mogą czuć się wykluczeni, szczególnie w porównaniu z młodszymi ludźmi w swoim otoczeniu, którzy mają większe możliwości finansowe. Właśnie dlatego Fundacji zależało by wszystkie działania w projekcie były bezpłatne. “Celem projektu było umożliwienie seniorom kontaktu z młodszymi ludźmi i uczestnictwa w wydarzeniach, gdzie te grupy przenikają się – dzięki temu będzie można skutecznie walczyć z problemem wykluczenia”, mówi Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Kinematografii, Marcin Dumieński. Fundacja ma też nadzieję, że działania te przełożą się w przyszłości na większe zainteresowanie seniorów kulturą i poszukiwanie przez nich podobnych wydarzeń tego typu.

W repertuarze znalazły się ambitne produkcje z ostatnich lat, które mogą zainteresować nie tylko seniorów, ale także osoby z innych grup wiekowych. Każdy z seansów odbędzie się w innej lokalizacji związanej ze sztuką.  co pozwoli na udział w imprezie szerokiej publiczności. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. 
 

Repertuar i terminy pokazów:
- „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” - 10.08, godz. 21:00 – Park Rzeźby przed Królikarnią, Puławska 113A
- „Szukając Vivian Maier” - 15.08, godz. 21:00 – Prochownia Żoliborz, Park Żeromskiego
- „Shirley – wizje rzeczywistości” - 21.08, godz. 21:00 – Łazienki Królewskie, Agrykola 1
- „Kwartet” – 27.08, godz. 21:00 – Zaczarowany Ogród, Jazdów 3/17

 

Inne wydarzenia realizowane w ramach projektu:

- Spacery Varsavianistyczne, organizowane przy współpracy z przewodnikwarszawa.pl (Wrzesień 2017)

- Potańcówka międzypokoleniowa (1 Października 2017) 

 

Link do wydarzenia na Facebooku: hgps://www.facebook.com/events/248759542297543/ 


Projekt jest współfinansowany ze środków M.St. Warszawy.
 


Fundacja Rozwoju Kinematografii 
 
Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego na terenie całej Europy. Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 1000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców. Fundacja wspomaga rozwój różnych dziedzin sztuki filmowej, aktywną realizację kampanii na rzecz legalnego korzystania z zasobów audiowizualnych, a także pomaga w rozwoju twórców filmowych. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia. 
 
 
Więcej informacji udziela:
Marcin Dumieński Wyswietlfilm.pl
tel. 609 188 027
e.mail: marcin.dumienski@wyswietlfilm.pl