czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Toyota Optimal Drive 22/02/2009

Toyota Optimal Drive
Wraz z premierą nowej Toyoty Avensis zadebiutowała także najnowsza technologia Toyota Optimal Drive. W wyniku wieloletniej pracy inżynierów udało się skonstruować nową rodzinę silników, które łączą dwa potencjalnie sprzeczne parametry - niskie zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla z ponadprzeciętną dynamiką i osiągami.
Wraz z premierą nowej Toyoty Avensis zadebiutowała także najnowsza technologia Toyota Optimal Drive. W wyniku wieloletniej pracy inżynierów udało się skonstruować nową rodzinę silników, które łączą dwa potencjalnie sprzeczne parametry - niskie zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla z ponadprzeciętną dynamiką i osiągami. Po wprowadzeniu do seryjnej produkcji technologii hybrydowej w 1997 roku, Toyota Optimal Drive jest kolejnym punktem przełomowym w konstruowaniu samochodów przyjaznych środowisku.

Kaizen, czyli ciągłe doskonalenie swoich produktów i sposobu prowadzenia biznesu, to jedna z kluczowych wartości Toyoty. Z drugiej strony koncern przykłada wiele uwagi tematowi ochrony środowiska i produkcji coraz bardziej ekologicznych pojazdów. Te dwie wartości stoją u podstaw nowej filozofii konstruowania zespołów napędowych Toyota Optimal Drive.

Hasłem, które przyświecało zespołowi konstruktorów nowej rodziny silników, była „nieustanna optymalizacja". Dzięki wieloletniej pracy udało się stworzyć silniki benzynowe i wysokoprężne, które z jednej strony minimalizują niekorzystny wpływ samochodu na środowisko naturalne, a z drugiej maksymalizują przyjemność z prowadzenia pojazdu. Toyota Optimal Drive łączy zatem potencjalnie sprzeczne parametry - niską emisję dwutlenku węgla i niskie spalanie z ponadprzeciętną dynamiką i osiągami.

Było to możliwe dzięki trzem filarom Toyota Optimal Drive:
- poprawie procesów spalania w komorze silnika
- redukcji oporów tarcia jednostki napędowej
- zmniejszeniu masy i rozmiarów silnika

Efekty okazały się nadspodziewanie dobre. W porównaniu do poprzednich wersji, wszystkie pojazdy wyposażone w silniki rodziny Toyota Optimal Drive cechuje:
- mniejsza emisją dwutlenku węgla (nawet o 18% w stosunku do poprzednich wersji)
- mniejsze spalanie
- większa moc i wartość momentu obrotowego

Silniki Toyota Optimal Drive montowane są obecnie w modelach Aygo, Yaris, Auris, Corolla, Auris i Avensis. Co jest jednak najważniejsze, Toyota Optimal Drive jest technologią standardową, która trafia do każdego modelu Toyoty debiutującego po wrześniu 2008 roku.

oprac.HappySenior.pl żródło: Samar,Toyota