czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest wtorek, 19 luty   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Spadają ceny używanych limuzyn na rynku wtórnym 18/04/2009

Spadają ceny używanych limuzyn na rynku wtórnym
Jak wynika z analiz dotyczących niemieckiego rynku samochodów używanych, w ostatnim czasie dał się zauważyć widoczny spadek cen dużych modeli osobowych. O ile dokładnie?

Jak wynika z analiz firmy Eurotax Schwacke dotyczących niemieckiego rynku samochodów używanych, ostatnio dał się zauważyć spadek cen dużych modeli osobowych. W przypadku aut klasy wyższej średniej (egzemplarze trzyletnie) na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zanotowano ruch w dół na średnim poziomie około 14%.

W omawianym okresie ceny wszystkich modeli oferowanych na niemieckim rynku wtórnym poszły w dół o średnio 4%. Omawianemu trendowi oparły się wyłącznie samochody jednoroczne należące do klasy aut małych, kompaktów oraz klasy średniej, co jest wynikiem popytu rosnącemu w odpowiedzi na wprowadzenie premii ekologicznej w wysokości 2 500 EUR.

Przypomnijmy, że premia w wysokości 2 500 EUR przysługuje osobom, które przekazują na złom swój stary pojazd (przynajmniej 9-letni) i decydują się na zakup fabrycznie nowego lub najwyżej jednorocznego samochodu. Pojazdy starsze nie kwalifikują się do programu zachęt.

oprac.IR , HappySenior.pl, zródło: www.samar.pl