czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 wrzesień   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

I Ty możesz zadbać o środowisko 07/03/2009

I Ty możesz zadbać o środowisko

Na tegorocznych międzynarodowych targach technologii informacyjnych i komunikacyjnych CeBIT szczególną uwagę zwrócono na najnowsze rozwiązanie marki Garmin - bezpłatne oprogramowanie ecoRoute do odbiorników GPS.

Jest to rewolucyjne rozwiązanie dla każdego kierowcy. Udostępnia wiele niezwykle przydatnych informacji, takich jak: szczegółowe raporty dotyczące zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla, a także podpowiedzi jak prowadzić pojazd, aby był jak najbardziej przyjazny środowisku.

Ponadto oprogramowanie pokazuje koszt paliwa dla podróży jeszcze przed jej rozpoczęciem.
Funkcja ta pomaga obliczyć wydatki i zdecydować czy bardziej opłaca się jechać samochodem, czy też skorzystać z komunikacji miejskiej. Dodatkowo w menu preferencji trasy oprócz standardowych "najszybsza" oraz "najkrótsza" ecoRoute pozwala wybrać opcję "najmniej paliwa". Dzięki temu kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa, tym samym ograniczając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zatem jeśli każdy będzie troszczył się o środowisko na miarę swoich możliwości, posłuży ono nie tylko naszemu, ale także przyszłym pokoleniom.


HappySenior.pl, żródło: Samar.pl ;Garmin