czcionka normalna czcionka +1 czcionka +2
Dzisiaj jest niedziela, 20 styczeń   
Wyślij kwiaty Wyślij kwaity
><img src=

Stare dobre potrawy 05/01/2009

Stare dobre potrawy

Mimo, że święta są za nami i wydaje się, że na niektóre potrawy będziemy mieć ochotę nie wcześniej jak za kilka miesięcy, są potrawy, które mogę jeść przez cały rok. Do takich niewątpliwie zalicza się czerwony barszcz z uszkami.
Staram się ostatnio, aby ta pyszna potrawa nie była rzadszym gościem na moim stole niż raz w miesiącu. I co ciekawe bardzo ją lubią wszyscy domownicy niezależnie od wieku.
Nie ma przy tym za bardzo znaczenia czy uszka są z samych borowików, podgrzybków czy są mixem tych dwóch gatunków. Wszyscy pałaszują, aż im się uszy trzęsą. Ważne aby uszka były naprawdę niewielkie bo takie najlepiej smakują. Oczywiście buraki na barszcz z własnej działki są tutaj dodatkowym atutem.
Czasami uda mi się zdobyć kurczaka hodowanego na naturalnych paszach. Wygląda (co widać na zdjęciach-tutaj wersja z buraczkami z chrzanem lub tartą marchewką plus przepyszny kompot z domowych, a jakże mirabelek) i oczywiście smakuje zupełnie inaczej.
Zachęcam wszystkich do takich częstszych kulinarnych powtórek z ulubionych potraw, które sama ku memu i domowników zadowoleniu praktykuję.

Poniżej kilka kuchennych inspiracji na pyszny, domowy obiad.
danie dla seniorakuchnia senioraobiad dla seniora


Oprac. Karolina